piątek, 11 maja 2012

Trius - fontanna ogrodowa

W dzisiejszym artykule opiszę dokładniej fontannę, wykonaną również z polerowanej stali nierdzewnej, Trius.


 Fontanna,  podobnie jak ostatnio opisane kule (Ocean, Atlantic, Pacific) jest stworzona typowo do ogródków. Związane jest to z tym, że fontanna posiada zbiornik, który trzeba wkopać, zabudować lub w inny sposób zamaskować. Oczywiście pierwsze z rozwiązań będzie najłatwiejsze.
Trzy, różnej wielkości rury w swoim środku mają wbudowany kanał. Na samej górze każdej z nich jest wbudowane podświetlenie LED. Wypływająca ze szczytu rur woda jest podświetlona co dodaje niesamowitego uroku, szczególnie po zmierzchu. Umieszczenie fontanny w miejscu widocznym z okna pozwoli cieszyć się Triusem nawet gdy będziesz w domu.


Kamienie, maskujące pokrywę są dołączone w zestawie. Nie przeszkadza to jednak w wybraniu innych bardziej pasujących do Twojego ogrodu. Fontanna ma swój domowy/tarasowy odpowiednik. Znajdziesz go na naszej stronie internetowej www.NawilzaczeOzdobne.pl pod nazwą TAURUS. Artykuł o szczegółach domowego odpowiednika już wkrótce. 
Nieco o wymiarach opisywanej fontanny. Średnica rur to 9cm najniższa, 10cm średnia a najwyższa ma 11,5cm. Z wysokością odpowiednio 40, 50 i 60cm. Fontanna jest na tyle duża, że nie zniknie pośród drzewek i roślin ogrodowych.

Wykopanie dołka pod zbiornik, z uwagi na jego niewielką wysokość, nie będzie trudnym zadaniem. Średnica 55cm również nie jest niczym wielkim. Warto poświęcić kilkanaście minut na wykopanie dołka. Szczególnie dla efektu końcowego jaki da nam działająca fontanna.


Oświetlenie LED jest podłączone jednym 10 metrowym kablem do zasilacza T20. Długość kabla jest wystarczająca na odpowiednie dobranie miejsca w pobliżu domu. W przypadku chęci umieszczenia go dalej można u nas znaleźć produkty, wykonane ze sztucznej skały, maskujące przedłużacze czy umieszczone w ogrodzie gniazdka elektryczne.


Na pokrywie znajdują się zawory regulujące wysokość strumienia na każdej rurze. Odkręcając je maksymalnie uzyskujemy dodatkowo szum wody opadającej na kamienie. W minimalnej wersji jest to spokojna i cicha fontanna.

Zaskocz znajomych nowym elementem dekoracyjnym w Twoim ogrodzie. Nikt nie przejdzie obojętnie koło czegoś takiego.

Jeżeli nasunęły się Państwu dodatkowe pytania proszę o umieszczanie ich w komentarzach. Osoby chcące zamówić niniejszy produkt zapraszam na naszą stronę internetową www.NawilzaczeOzdobne.pl do zakładki kontakt. Zamówienie można złożyć przez formularz bądź poprzez email podany na stronie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz