poniedziałek, 14 maja 2012

Feng Shui w Twoim mieszkaniu i ogrodzie


    Remont mieszkania, zmiana stylizacji pomieszczeń czy aranżacja wnętrza to nie lada sztuka. Nie wszyscy odnajdują w sobie talent odpowiedzialny za gustowne urządzenie domu czy mieszkania.


Umiejętne dobranie sprzętów, kolorystyki i faktury ścian, a nade wszystko zharmonizowane oświetlenie nadające pomieszczeniu przytulnej atmosfery, to wyczyn, którego nie każdy z nas pragnie się podejmować. Stąd tak duże zainteresowanie firmami, które tę pracę wykonają za nas.

   Istnieje kilka sposobów urządzania wnętrza. Jeden z nich znany jest często tylko z nazwy. Mowa o Feng Shui – technice aranżacji pomieszczeń liczącej ponad 4000 lat. Jej kolebką były Chiny, stąd nie dziwi nas, że Feng Shui przesycona jest pewną formą duchowości, a nawet aurą tajemniczości i magii. Chińscy mistrzowie wyznają ideę harmonijnego połączenia jednostki z naturą w każdej jej postaci. Sztuka urządzania wnętrza Feng Shui także czerpie z tej zasady. Każda przestrzeń charakteryzuje się dokładnie jak człowiek, pewną niepowtarzalnością, dlatego też wystrój wnętrza przyjmuje według Feng Shui bardzo indywidualny charakter i dobierany jest dla każdego z osobna. Mieszkająca w takich pomieszczeniach osoba powinna odczuwać jedność nie tylko z przestrzenią, ale także z każdym meblem, będącym niemal autonomicznym bytem. Nie bez znaczenia jest architektoniczny układ pomieszczeń, dlatego myśląc o sztuce Feng Shui warto rozpocząć pracę wraz z doborem odpowiedniego projektu domu.Ogromnym znaczeniem obdarza się także barwy, których nasycenie i odcień selekcjonuje się z uwagą, zgodnie z istniejącymi zasadami. Kolory wpływają na samopoczucie oraz nastrój przebywających w danych miejscach osób. Dużą wagę przykłada się także do dekoracji, mile widziane będą takie elementy, jak kominek czy fontanny. Woda i ogień to żywioły, które Chińczycy obdarzają osobliwym szacunkiem. Jak się zatem okazuje, według Feng Shui człowiek powinien wkomponować się w przestrzeń, która go otacza i odwrotnie, stworzyć z nią idealną jedność oraz niebywałą harmonię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz