piątek, 27 kwietnia 2012

Quellstar - świecące źródło

Witam. Dziś zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawię Państwu świecące źródło - Quellstar. Występuje on w kilku różnych wielkościach. Wspominany we wcześniejszych wpisach Quellstar 600 z 6 diodami LED, oraz 900 z 9 diodami.

Są to najpopularniejsze i najczęściej wybierane wielkości świecących źródeł.
Większe Quellstar 2000 jest już raczej świecącą obręczą niż samym źródłem. Jednak o pierścieniu w dalszej części artykułu.
Oba z przedstawionych urządzeń mają możliwość odkręcenia górnej części z diodami. W przypadku wypalenia jednej z diod nie ma potrzeby kupowania całego, nowego urządzenia. Można też zastąpić standardowo dodane końcówki na takie które mają inne kolory diod. Prąd z podstawowej części do diod jest przekazywany przy wykorzystaniu indukcji. Dlatego przy wymianie nie ma potrzeby zabawy z dodatkowymi kabelkami. Wszystko odbywa się łatwo i przyjemnie dla użytkownika. Odkręcamy starą końcówkę a w jej miejsce przykręcamy nową.
Kabel zasilający jest przymocowany do podstawy urządzenia Quellstar. Ma on długość 10m. Końcówkę kabla podłączamy do zasilacza T10 (12V/AC 10W).


Wymiary samych źródeł przedstawiają obrazki poniżej.
Świecące źródła montuje się w odpowiednio przygotowanych kamieniach naturalnych bądź w sztucznej skale (o której więcej w kolejnych wpisach). Oczywiście do prawidłowego działania potrzebny jest zestaw: Quellstar i pompka o odpowiedniej wydajności. Wydajność pompki należy dobrać do wysokości na jakiej zostanie umieszczone nasze świecące źródło. Dla dodatkowego efektu można również użyć neblera - urządzenia wytwarzającego mgłę. Neblery również przedstawię Państwu w innym wpisie.


Jak wspomniałem we wcześniejszej części artykułu są dostępne różne kolory diod pierścieni. Są to następujące kolory: czerwony, niebieski, żółty, biały, "ciepły" biały, zielony oraz z różnymi kolorami.


 

 

Quellstary serii 900 występują w kolorze "ciepłym" białym, białym, niebieskim i z różnymi kolorami. Natomiast ostatni - Quellstar 2000 tylko w kolorze "ciepłym" białym oraz niebieskim.
Każdy z nich ma podłączony 10 metrowy kabel. Końcówkę podłączamy do zasilacza T10. 
Zużycie prądu poszczególnych modeli to 1,6W, 1,9W i 2,6W przy największym. Żywotność diod to około 20 000 godzin.

Jeżeli nasunęły się Państwu dodatkowe pytania proszę o umieszczanie ich w komentarzach. Osoby chcące zamówić niniejszy produkt zapraszam na naszą stronę internetową www.NawilzaczeOzdobne.pl do zakładki kontakt. Zamówienie można złożyć przez formularz bądź poprzez email podany na stronie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz