sobota, 21 kwietnia 2012

O wodzie słów kilka

Woda jest źródłem życia. Woda jest symbolem życia, zdrowia, czystości i bogactwa wszystkich narodów od tysięcy lat. Woda jest naturalnym elementem i podstawą ziemskiej egzystencji. Człowiek, zwierzęta i rośliny składają się z wody i potrzebują jej aby się rozwijać i dobrze się czuć.
Ponad 70 procent ciała, a nawet 90 procent krwi składa się z wody. Niemal wszystkie procesy przemiany materii są zależne od wody. Dlatego woda jest silną, naturalną mocą. Ma działanie odnawiające, odżywcze, lecznicze, uspokajające i relaksujące.
Już 5000 lat temu w Chinach studiowano interakcję przyrody i środowiska z człowiekiem. Ta nauka,
zwana Feng-Shui (wiatr i woda), od zawsze była wykorzystywana do wyboru miejsca i urządzenia pomieszczeń w taki sposób by zdrowie i dobrobyt były optymalnie wspierane przez siły natury. Bulgocząca woda symbolizuje energię życiową.
Fontanny pokojowenawilżacze powietrza przynoszą kawałek natury do Twojego domu i tworzą relaksującą atmosferę, przyciągają harmonię, szczęście i bogactwo. Fontanny oraz nawilżacze, wraz z ich orzeźwiającym efektem, służą jako dekoracja tworząc zdrowy klimat i przyjemne, świeże powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych gospodarczych.  Ta atmosfera jest wytwarzana przez jonizację powietrza

Cechą ozdobnych nawilżaczy powietrza oraz fontann pokojowych jest uwalnianie cząsteczek pozytywnie wpływających na nasze otoczenie. Nawilżone w ten sposób powietrze zapobiega wysychaniu oraz podrażnianiu błon śluzowych i dróg oddechowych. Medycyna zaleca aby w pomieszczeniu była wilgotność na poziomie 45-55%. Powoduje to lepszą koncentrację i lepszą jakości życia.
Używanie nawilżaczy powietrza jest szczególnie zalecane w sezonie grzewczym. Wtedy powietrze staje się najbardziej suche.

 Powietrze jest pełne jonów dodatnich źle wpływających na samopoczucie. Jest duszno.

Po uruchomieniu fontanny dookoła niej są tworzone jony ujemne.

Po kilku godzinach w powietrzu unosi się spora ilość jonów ujemnych pozytywnie wpływających na samopoczucie. Dodatkowo cząsteczki kurzu zostały związane z cząstkami wody i opadły na ziemię. Powietrze jest czyste i lekkie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz